چه كسي به داد شيعيان ايتاليا خواهد رسيد؟

باز هم از سایت بازتاب. عنوان خبر «چه كسي به داد شيعيان ايتاليا خواهد رسید؟» است. قسمتهای رنگی از نگارنده این وبلاگ می باشند.

—————————————–

يكي از هموطنان ايراني مقيم ايتاليا نوشته است: من يك ايراني مقيم ايتاليا هستم و مي‌خواستم حرفي را كه درددل بسياري از مسلمانان ايتاليا است (خصوصا شيعيان، هر چند كه اهل سنت نيز وضعيت چندان درخشاني ندارند…) از طريق سايت شما بيان كنم. براي شروع بايد بگويم كه در شهر رم، پايتخت ايتاليا! (دیگر علامت تعجب برای چه است؟ لابد مسخره کردن پایتخت یک کشور؟) حتي يك مركز شيعه هم وجود ندارد! (به به بهشت روی زمین شهر رم است پس. در ضمن محض یاد آوری به خوانندگان عزیز عرض می کنم که ام القرای جهان اسلام ، همین تهران دود گرفته مان، یک مسجد اهل سنت ندارد. اجازه باز کردن مسجد اهل سنت در تهران داده نمی شود. بهتر نیست کفار نجس ایتالیائی که آستان بوس واتیکان هستند را تنها بگذاریم و کاری کنیم که برادران و خواهران اهل سنت مان بتوانند تحت لوای جمهوری ای که لقب اسلامی را یدک می کشد جائی برای نماز خواندشان داشته باشند؟ ایتالیائی ها مسلمان نیستند ولی اهل سنت که مسلمانند.) جالب‌تر از آن‌كه حتي يك روحاني شيعه هم وجود ندارد! (ای خدا چرا حالا که ما چند هزار فرسخ آن ور تر هستیم این را فهمیدیم؟ ای بخشکی شانس. از اول باید می رفتم رم جائی که روحانی شیعه ندارد. ای عباس که در رم هستی، کوفتت بشود خوشی شهر رم بدون حاج آقا) … تنها موسسه شيعه در يكي از مهمترين كشورهاي اروپا و در پايتخت آن فقط يك مؤسسه‌ كوچك فرهنگي (موسسه اسلامي امام مهدي عج) است كه به همت برادران و خواهران شيعه ايتاليايي دو سال پيش تاسيس‌ شده است. منظورم ايتاليايي‌هايي است كه به دين اسلام مشرف شده‌اند (توجه فرمودید؟ ظاهرا ایتالیائی هائی که تغییر مذهب داده اند از مسیحیت به اسلام اهل سنت هنوز «به دین اسلام مشرف» نشده اند) كه با وجود مشكلات فراوان چه از نظر مالي و چه سياسي، سعي در گسترش فعاليت‌هاي خود دارند (لطف بفرمائید معلوم کنید که چه مشکلات سیاسی ای در راه باز کردن مرکز شیعه دارید؟ انصار حزب الله واتیکان می آیند شیشه هایش را می شکنند و آتشش می زنند؟ فلان حاج آقای مسیحی فتوای قتل شما ها را صادر می کند؟ احزاب مختلف ایتالیا با هم ائتلاف می کنند تا شما نتوانید یک مرکز دویست متر مربعی شیعه در رم داشته باشید؟ یا یک شب می بینید کله اسب تان را بریده اند و در تخت خواب تان گذاشته اند؟). ما هم با توجه به اين‌كه هيچ مركز شيعه ديگري وجود ندارد و فعاليت‌ها و مراسم‌هاي اجرايي در مدرسه ايراني‌هاي از نظر كيفيت قابل مقايسه با اين موسسه كوچك نيست، در روزهاي اعياد و سوگواري به اين مركز مي‌رويم (پول یا مفت از ایران می گیرید راست راست برای خودتان اعیاد و سوگواری به این مرکز می روید؟ پدر آمرزیده بطور متوسط هر ماه در ایران دو روزش یا عید است یا سوگواری مذهبی. اگر در اروپا کار بکنی و مفت مفت برای خودت نچرخی امکان ندارد بتوانی ماهی دو روز حداقل از سر کار جیم بشوی بروی مرکز شیعه سینه بزنی یا صلوات بفرستی).
اين مشكل شايد به نظر شما كه در ايران هستيد زياد مهم نيايد (به نظر من هم که در ایران نیستم مهم نیست، اصلا نمی دانم چرا دارم چنین مزخرفاتی را از شما توی وبلاگم ذکر می کنم)، همانطور كه من هم پيش از زندگي در ايتاليا عمق مشكل را درك نمي‌كردم. بنابراين براي كمي روشن شدن قضيه چند مثال برايتان مي‌زنم.

حدود يك ماه پيش دختر 5 ساله يك برادر شيعه كه براي معالجه فرزندش به ايتاليا آمده بود با عرض تاسف فوت كرد. تصور كنيد كه پدر اين كودك در چنين شرايطي، با چنين دردي بايد به اين فكر مي‌كرد كه حتي يك نفر نيست كه اين بچه را غسل و كفن كند. حتي خود كفن هم در دسترس نبود و يكي از دوستانشان از لندن كفن آورد! حالا سدر و كافور به جاي خود… وقتي با سفارت تماس گرفتيم، گفتند‌: ما نمي‌دانيم كجا مي‌توانيد كفن و سدر و كافور پيدا كنيد! همين! بعد حتي سعي هم نكردند تا كاري بكنند، در صورتي كه غسل و كفن مسلمان واجب است! و اين قضيه با توجه به مونث بودن ميت، مشكل‌تر هم بود. بعد از آن همانطور كه گفتم حتي يك روحاني هم نبود (و نيست…) كه بر بدن اين كودك نماز بخواند يا كمي ما را راهنمايي كند. (اگر این برادر شیعه برای معالجه فرزندش به ایتالیا آمده که پس از فوت وی قاعدتا باید جنازه دخترش را به کشور اصلی که از آن آمده انتقال دهد. حالا این به کنار، دلش می خواهد دخترش را در خاک کفار ایتالیا دفن کند، آخر مرد حسابی مگر نماز میت خواندن شیعه و سنی دارد؟ اصلا همین سرکار یک رساله بر می داشتید چند خط عربی مخصوص نماز میت را بلغور می کردید می شد نماز میت. حتما که نباید طرف عبا و عمامه داشته باشد برای نماز خواندن بر مرده. در ضمن چرا مشکل را از کفن و دفن شروع کرده اید؟ مرکز شیعه می خواهید برای مرگ تان؟ برای کفن و دفن؟ آن اسمش متوفیات است نه مرکز شیعه.)
بعد مي‌رسيم به مسئله‌ خمس و زكات كه بر هر مسلماني واجب بوده و اهميت آن نياز به توضيح ندارد. واضح است كه بدون وجود يك نفر روحاني محاسبه و پرداخت آن عملا غير ممكن است (چرا؟ شما خیلی بز و بزغاله و گاو و گوسفند و اسب و شتر و الاغ در طویله خود وسط شهر رم دارید که محاسبه اش سخت «و عملا غیر ممکن» است؟ معاملات تان را با سکه طلا انجام می دهید؟ اصلا مگر روحانی شیعه حساب دار است که برایتان محاسبه خمس و زکات کند؟ درثانی شماها که «مهر شک کامپیوتری» دارید و علمای حوزه علمیه تان ماشاءالله وبلاگ نویس هستند، درخواست ساخت نرم افزار محاسبه خمس و زکات از قم بکنید.) ، چون حتي اگر موفق به محاسبه آن بشويم باز هم هيچ مرجعي براي جمع آوري آن وجود ندارد، و كسي هم حق تصرف در خمس و زكات بدون اجازه حاكم شرع را ندارد. (شاخ غول را هم بشکنند و در عصر کامپیوتر و اینترنت و ماشین حساب روی موبایل بتوانند از فرمولهای پیچیده مربوط به محاسبات اقتصادی هزار و چهارصد سال پیش میزان خمس و زکات شان را حساب کنند باز نمی توانند پول را حواله کنند مثلا به دفتر ولی فقیه در تهران! خاک بر سر دست و پا چلفتی تان کنند که نمی توانید یک پول حواله کنید! آخوند شیعه هم به تان بدهند بجای در باز کن شیشه نوشابه ازش استفاده خواهید کرد با این هوش سرشار تان. شما روحانی شیعه می خواهید چکار؟ متخصص کمک به عقب ماندگان ذهنی نیاز دارید.)
براي هر سؤال‌ شرعي نيز بايد ابتدا با خانواده خود در ايران تماس گرفته و از آنها بخواهم كه با دفتر مرجع تقليد مورد نظر برادر يا خواهري كه سوال داشته تماس بگيرند بعد دوباره يا چند باره با آنها تماس گرفته و جواب بگيرم… (بمیرم الهی که هنوز نمی دانی که آقایان مراجع تقلید دارای وبسایت و دفتر ودستک اینترنتی هستند و همگی بخشی را هم به این گونه سوالات معمولا بی سر و ته بیکاران وعلاف هائی مثل سرکار اختصاص داده اند تا معلوم شود که آیا مثلا ببر نجس است یا پاک یا اگر در ایستگاه فضائی هستیم چگونه باید غسل جنابت بکنیم و مطهرات برای اسکیموهای آلاسکا کدام است. حضرت عالی لابد نامه می نویسی به فک و فامیل و به ترمینال اتوبوس رم می روی و آن را به دست مسافر می سپاری که به ایران ببرد و بعد به همین نحو جوابت برگردد. البته که عزیز برادر تا اینگونه جواب برسد نماز تو قضا می شود. )
تا به حال تمام تلاش‌ها و تماس‌هاي ما در مورد درخواست روحاني براي ايتاليا بي نتيجه مانده است (در این یک مورد به دولت جمهوری اسلامی حق کامل می دهم که برای چون تو ابلهی …. هم نفرستند). صحبت‌هايي درباره يك نفر كه قرار است براي عيد امسال به ايتاليا بيايد (هر چند كه مدت دو سال است كه در راه ايتالياست…) كه حتي اگر بيايد هم به ميلان مي‌رود كه البته بهتر از هيچ است… (اگر بیاید بالا خانه شما بنشیند چه؟ قبول است؟ یا آن وقت هم باید از پله بالا بروی؟)
با توجه به اين‌كه در اين سايت مطلبي درباره مسجد و مركز اسلامي هامبورگ خوانده بودم، فكر كردم كه بايد صحبتي هم در مورد مركز اسلامي رم بكنيم. اميدوارم نظر به اين‌كه ايران تنها كشور داراي حكومت شيعه و مقام معظم رهبري، ولي فقيه تمام شيعيان جهان مي‌باشد، يكي از مسئولان‌ اين مطلب را خوانده و فكري به حال وضعيت شيعيان ايتاليا بكند… (حتما یکی از مسئولان مطلب تان را خواهد خواند و فکری به حال تان خواهد کرد. من قول می دهم. الان که معلوم شد آی کیو سرکار چقدر است و دارید به نمایندگی از طرف خیل عظیم عاشقان سینه چاک روحانیون شیعه در رم که لابد چند صد هزار نفر هستند نامه می نویسید اگر طرف را فرستاده باشندش برای تان هم وسط راه با وی تماس می گیرند تا برگردد به ایران. راستی عزیز برادر شما که دل توی دلتان نیست برای اینکه حاج آقای شیعه و مرکز شیعیان داشته باشید، لطف می کنی بگوئی آمار شیعیان ساکن در رم پایتخت ایتالیا چند نفر است؟ )

یک پاسخ to “چه كسي به داد شيعيان ايتاليا خواهد رسيد؟”

  1. ناشناس Says:

    بنظر بنده روانپزشک شما نگاران مردم نباش در وحله اول نگران خود، و آسیبی که از جانب شما اطرافیان را تهدید می کند باشید چراکه از نوع صحبت کردنتان مشخص است که دچار بیماری اسکیزوفرنی نوع حاد شده اید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: