همایش هولوکاست (بخش دوم)

قسمت های رنگی به قلم نگارنده این وبلاگ می باشند. بخش دوم مطلب را از «روز آنلاین» نقل کرده ام که می توانید از اینجا اصل خبر را بخوانید (قسمتهائی از گزارش روز آنلاین را ذکر کرده ام و نه همه آن را).

——————————————————–
تهران ميزبان نئونازي هاهمايش هولوکاست با وجود اعتراضات جهاني – دوشنبه 20 آذر 1385 [2006.12.11] اسفنديار صفاري
يک سال پس از آنکه محمود احمدي نژاد نسل کشي يهوديان در جنگ دوم جهاني را افسانه خواند، وزارت خارجه جمهوري اسلامي امروز و فردا در تهران همايش بين المللي هولوکاست را برگزار مي کند. منوچهر محمدي، يکي از معاونان وزارتخارجه، هدف از برگزاري همايش بين المللي »بررسي هولوكاست، چشم انداز جهاني» را «پاسخگويي بي طرفانه به سئوالات منطقي» ذکر کرده است. (آقای محمدی! تا کنون جمهوری اسلامی به کدامیک از سوالهائی که از آن به عمل آمده -منطقی یا غیر منطقی- پاسخی بی طرفانه ارائه کرده که این بار دوم باشد؟ )
منوچهر محمدي، معاون آموزش و پژوهش وزارت خارجه در كنفرانسي خبري در خصوص اين همايش از حضور 67 مهمان خارجي از 30 كشور خبر داد و هدف از برگزاري آن را»فراهم آوردن فضايي علمي به دور از تبليغات» و «شعارهاي سياسي و جهت دار در راه روشن كردن يك رخداد تاريخي در ابعاد گوناگون» عنوان کرد. («فضائی به دور از شعارهای سیاسی و جهت دار» را باید «وزارت امور خارجه» یک کشور ایجاد کند؟ چگونه ممکن است؟ وزارت امورخارجه کارش سیاسی است، یک نهاد سیاسی است، یک نهاد سیاسی که نمی تواند فضائی به دور از شعارهای سیاسی بسازد. انگار که وزارت بهداشت بیاید و همایشی برگزار کند درباره آثار اجتماعی بیماری ایدز بدور از مسائل بهداشتی حول و حوش قضیه! وزارت خارجه سیاسی است، دادگاه نیست که بیطرف باشد!) محمدي همچنين از حضور تعدادي از خاخام هاي يهودي در اين همايش سخن گفت و اعلام کرد: «جمهوري اسلامي ايران مي تواند با توجه به رابطه ديرينه خود با همه مذاهب به ويژه يهوديان در ايران به عنوان يك بي طرف، ديدگاههاي متفاوت را مورد بررسي قرار دهد و هيچ گونه گرايش نژادي و مذهبي مدنظر برگزاركنندگان اين همايش نيست». (لازم است یاد آوری کنم که فرقه هائی از یهودیان در جهان وجود دارند که تشکیل کشور «یهودی» را مخالف آموزه های دین خود می دانند. خاخام های یهودی شرکت کننده در این همایش هم از آن فرقه ها هستند. هیچ هم عجیب نیست. مثلا فرض کنید که کنفرانسی در باره «اسلام و نوع مجاز مبارزه در آن» در لیبی برگزار گردد. گروهی از روحانیون بلند پایه هم در آن شرکت می کنند. بسته به اینکه این روحانیون بلند پایه مسلمان متمایل به کسانی چون بن لادن باشند یا متمایل به مقتدا صدر یا متمایل به مخالفین این دو ، حرفهای شان و دید گاه های شان با هم متفاوت خواهد بود. در عین حال همگی شان هم از منظر شان دینی خود جزء روحانیون بلند پایه به حساب می آیند. حالا این گروه خاخام ها هم مخالف وجود کشور اسرائیل هستند که ایران آنها را به همایش آورده.)
اعتراض بين المللي
برگزاري همايش هولوکاست در تهران اما با واکنش تند بسياري از کشورها و از جمله سازمان ملل مواجه شده است. سخنگوي دبيرکل سازمان ملل با اشاره به اينکه کوفي عنان در جريان سفر چندي پيش خود به ايران در اين زمينه با رييس جمهور اسلامي صحبت کرد، از قول کوفي عنان اظهار داشت: «بايد با هر گونه تلاش، که در واقعيت اين واقعه غيرقابل انکار و هولناک، ترديد ايجاد کند، مقابله شود».
وزارت خارجه آلمان در واكنش به برگزاري همايش هولوكاست در تهران، اين کار را اقدامي شوك انگيز و غيرقابل قبول عنوان و آن را محكوم كرد. ينس پليوتنر، معاون سخنگوي وزارت امور خارجه اين كشور گفت: «دولت آلمان همه اظهاراتي را كه در آنها نسبت به هولوكاست ترديد شده باشد محكوم مي كند». وي تاکيد کرد: «آلمان به عنوان كشوري كه مسؤوليت تاريخي براي جنايات دوران نازيها را در آلمان برعهده دارد، مسؤوليت ويژه اي براي قربانيان اين دوران به ويژه قربانيان هولوكاست دارد».
پليتنر اضافه کرد: «آلمان به خاطر چنين مسئوليتي همه تلاشهاي گذشته و آينده كساني را كه قصد انكار و يا زير سؤال بردن هولوكاست را دارند، محكوم مي كند». دولت آلمان همچنين در واکنش به برگزاري همايش هولوکاست در تهران، جمعه گذشته عباداله مولايي کاردار جمهوري اسلامي در برلين را به وزارت خارجه اين کشور فراخواند و مراتب اعتراض رسمي آلمان به اين اقدام جمهوري اسلامي را به او ابلاغ کرد. (نمی شود به جای این اعتراض ها که بر روی کاغذ انجام می شود یک دو عدد از آن قراردادهای پر لفت و لیس تجاری با ایران را به نشانه اعتراض لغو کرد؟ اعتراض که تا دلتان بخواهد می شود «کپی – پیست» کرد و چاپ نمود، مهر زد و دست این و آن داد، دیگران هم عین دستمال کاغذی با آن دماغ شان را بگیرند و دورش بیاندازند!)
سخنگوي وزارت امور خارجه امريکا، نيز درباره برگزاري همايش هولوکاست در تهران گفته است: «اين فقط عمل ننگ آور ديگري در اين مورد خاص از سوي تهران است». شان مک کورمک تاکيد کرده که «آنگونه که من دريافته ام، هدف اين نشست، برجسته کردن کساني است، که هولوکاست را انکار مي کنند». (آقای مکورمک شما خودشو زیاد ناراحت نکن! فعلا دست به کار بشوید و یک بیانیه اعتراضی از روی بیانیه آلمان «کپی-پیست» کنید تا یک کاری کرده باشید برای ارائه به مقامات بالاترتان که بله ما هم واکنشی نشان دادیم به این رفتار ایران. فقط شان، عزیزم، ولش کن تو که کشتی اش این بد بخت رو!!!)
در حالي که منوچهر محمدي تعداد خارجياني را که براي شرکت در همايش هولوکاست به تهران سفر مي کنند 67 نفر اعلام کرده، اما تاکنون نام هيچ يک از اين افراد اعلام نشده است. مقامات وزارتخارجه جمهوري اسلامي مي گويند علت اعلام نکردن اسامي آن است که کشورهايي که اين افراد از آن قصد عزيمت به تهران را دارند مانع سفر آنها نشوند (دعوت نامه و ویزای ورود به ایران این افراد هم که انگار نه انگار باید در پاسپورت کشور تابعه ایشان منعکس گردد! جالب است که مثلا آقای فلان از آمریکا پاسپورتش را ارائه می کند و از کشور خارج می شود و مقصد را مثلا بلژیک اعلام می نماید. پس از ورود به بلژیک که در پاسپورتش ثبت می شود به مقصد نا معلومی از بلژیک خارج می شود که باز هم طبعا هنگام خروج از بلژیک در پاسپورتش ثبت می گردد و سر از ایران در می آورد بدون اینکه ایرانیان پاسپورت وی را مهر بزنند. در طول کنفرانس هم که فکر می کند اصلا خبرنگار ایرانی یا خارجی ای نیست که متوجه شود وی در کنفرانس حضور داشته یا صحبت کرده و اصلا هنوز فیلم و عکس اختراع نشده! بعدش هم بر می گردد به آمریکا و در فرودگاه در جواب اینکه مثلا این چهار روز فاصله زمانی از لحظه خروجش از بلژیک تا کنون کجا بوده می گوید روی اقیانوس در کشتی تفریحی مشغول ماهیگیری بوده! پلیس هم می گیرد وی را به همان خاطری که می توانسته ممنوع الخروجش کند این بار زندانش می کند یک اتهام ارتباط با تروریست ها هم می بندد رویش که طرف برود آنجا که عرب نی انداخت! این برادران وزارت امور خارجه هم که دیگر «اند» همه چیزند! اول می آیند کنفرانسی با این همه خبر و داد و قال و بزرگ نمائی برگزار می کنند بعدش می مانند که خوب مهمان چگونه دعوت کنیم که ناشناس بمانند! ). اما اخبار منتشر شده حکايت از آن دارد که طبق رأي دادگاه اداري كارلسروهه، گونتر دكرت، رئيس سابق حزب راست افراطي ناسيوناليسم دموكراتيك آلمان، بايد گذرنامه خود را تحويل مقامات دولتي دهد.
در همين حال سخنگوي وزارتخارجه جمهوري اسلامي گفته: «غربي ها در پاسخ به سؤالات مطروحه درباره هولوکاست ناتوان مانده اند و به دنبال پاك كردن صورت مسأله هستند» (ببخشید ها ولی غربی ها علیرغم سوالاتی که می فرمائید هولوکاست را قبول دارند. صورت مسئله را شما دارید پاک می کنید. کسی که مسئله ای را قبول دارد صورت آن را پاک نمی کند. کسی که مسئله ای را قبول ندارد است که دست به پاک کردن صورت مسئله می زند!). منوچهر محمدي، مسئول برگزاري همايش هولوکاست نيز دو روز پيش در جمع خبرنگاران گفت: «قرار است در اين همايش به پرسشهايي از اين دست كه «آيا هولوكاست واقعيت دارد يا خير؟ و چرا مردم فلسطين بايد تاوان آن را بپردازند؟»، پاسخ داده شود». او همچنين وعده داد که در اين همايش»نمايشگاههاي كتاب، فيلم، عكس و پايان نامه هاي دانشجويي نيز برپا مي شود». (من می دانم چرا مردم فلسطین باید تاوان آن را بپردازند، اجازه هست بگویم؟ به همان دلیلی که تاوان آنچه بر سر مردم فلسطین رفته و می رود را مردم ایران دارند از جیب خود می پردازند! بله ممکن است مردم فلسطین و هولو کاست خیلی کم به یکدیگر مربوط باشند (مثلا بتوان گفت که منطقه فلسطین از دیرباز محل مقدس و موضوع مناقشه فلسطینی ها با یهودیان بوده و هردو ادعای ارضی دارند در آن مناطق) ولی مردم فلسطین با مردم ایران هیچگونه ربطی ندارند الا اینکه رخت های شان در یک آفتاب خشک می شود! اگر فلسطینی ها مسلمان هستند و باید به مسلمانان کمک کرد که باید گفت که فلسطینیان تنها مسلمانان جهان نیستند. دیگران نیز مسلمانند. در ضمن جمعیت مسلمانان در حد یک هزار میلیون نفر است که اکثرا اهل سنت هستند. حالا چگونه است که ما چند میلیون شیعیان اثنی عشری یک دفعه شده ایم قیم و تنها حامی مسلمانان اهل سنت فلسطینی؟ که چه بشود؟ اصلا مناقشه اعراب و اسرائیل به ما چه مربوط است که خرج آن کنیم؟)

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: