لاریجانی: بودن آمریکا در عراق بنفع ایران است، دموکراسی غربی چیز خوبی است.

از صحبت‌های آقای علی لاریجانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان. قسمت‌های رنگی زیر از نویسنده این وبلاگ است:
—————————————
دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به طرح احداث پایگاه نظامی آمریکایی در نزدیکی مرز ایران گفت : نزدیک شدن به ایران به زیان آمریکایی ها است و بهتر است که در منطقه وقت خودشان را تلف نکنند، چون در تیررس قرار می گیرند. (ای وای! عجب! چه حماقتی! چگونه است که این همه ژنرال و ارتشی مدال به سینه‌دار و دوره دانشگاه جنگ‌ دیده ارتش آمریکا تا بحال به این فکر نکرده

 بودند؟ احسنت به آقای لاریجانی که دانشگاه و دوره ندیده به سه سوت متوجه چیزی شد که بچه‌ها هم موقع بازی و سنگ‌زدن به هم در خیابان در نظرش می‌گیرند ولی ارتشبد‌ها و سپهبد‌های آمریکائی اصلا به ذهن‌شان هم نمی‌رسد که نباید در تیررس دشمن قرار گیرند. فقط من نمی‌دانم چرا آقای لاریجانی اسراری با این اهمیت را همینجوری جلوی خبرنگاران داخلی و خارجی می‌ریزند. ایشان نمی‌گویند باد بگوش آمریکا برساند آنوقت متوجه اشتباه‌شان می‌شوند؟ یک بار هم که آمدند در تیررس ما پایگاه بسازند ما خودمان به ایشان گفتیم که در تیررس ما قرار می‌گیرند و بهتر است که وقت‌شان را تلف نکنند و بروند دورتر از ما. بخشکی شانس)

به گزارش خبرنگارمهر، علی لاریجانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که بعد از ظهر امروز در کنفرانسی خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی سخن می گفت، با اشاره به ناکامی های مختلف آمریکایی ها در عراق گفت: امروز آمریکایی ها نیز دریافته اند که این روش اداره دنیا نیست البته آنها سعی دارند بر عدم توفیق های خود سرپوش بگذارند و ما این مسائل را درک می کنیم. (البته جناب لاریجانی نیکو می‌دانند که همه مردم دنیا سعی دارند بر عدم توفیق‌های خود سرپوش بگذارند و این چیزی نیست که از آمریکائیان در آمده باشد. در ضمن آمریکا هم سلام رساند و گفت که ما هم متقابلا مسئله تمام نشدن و راه‌ نیافتادن نیروگاه اتمی بوشهر با کمک روسیه را «درک» می‌کنیم)

لاریجانی ادامه داد: مشخص است که این کشورها (اشغالگران عراق) نمی توانند بگویند که ما رفوزه شده ایم و باید به گونه ای با فرار به جلو مسئله را به جای دیگری بازگردانند، ما این نکات را می فهمیم اما آنها هم باید افراد فهیم و منصفی را به میدان عراق بفرستند که مسائل جاری را درک کند. (آدم فهیم؟ منصف؟ قربان متوجه هستید چه دارید می‌گوئید؟ آدم فهیم و منصف در سیاست مثل فیل سرخ بالدار در باغ‌وحش است. از شما انتظار می‌رفت قدری با انصاف بیشتری با قضیه برخورد کنید).

دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به طرح این موضوع در گزارش کراکر پترائوس که احتمال احداث پایگاه آمریکایی در نقاط مرزی ایران با عراق وجود دارد اظهار داشت: ملت عراق اجازه نمی دهند که آمریکایی ها در عراق بمانند و این به ضرر خود آمریکایی ها هم خواهد بود. (ولله مطابق آخرین رای‌گیری‌ای که در عراق انجام شد، آقای نوری المالکی و دار و دسته‌شان از سوی مردم عراق برای انجام امور سیاسی آن کشور انتخاب شدند. این آقا هم دست به دامن نیروهای آمریکائی است که جان مادرتان مبادا زود از اینجا بروید، ما هنوز آمادگی روی پای خود ایستادن را نداریم. البته شاید آقای لاریجانی از یک جاهائی در ته دل مردم عراق خبر داشته باشد که بر دیگران پوشیده‌ است.)

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: اما اگر مذاکره به عنوان تفنن و سرگرمی باشد ، دیگر سن و سال ما از این مسائل گذشته است (وا! خاک عالم! مگر شما چند سال‌تان است که اینجوری حرف می‌زنید؟ ماشاءالله سن و سالی ندارید که. آدم باید دلش جوان باشد مثل دل اروپائی‌ها که سه چهار سال است دارند محض «تفنن» و «سرگرمی» با شما مذاکره می‌کنند کلی هم حال می‌کنند هر بار که سولانای عزیز با شما دیدار می‌کند. اصلا تفریح و تفنن برای هر سنی لازم است.)

وی در واکنش به این موضع مقامات آمریکایی که در صورت خالی شدن میدان عراق از جانب نیروهای آمریکا، اوضاع به نفع ایران خواهد شد تاکید کرد: مطمئن باشید هر چه بیشتر آمریکایی ها بمانند بیشتر به نفع ماست. (حالا پس چرا ایران اینقدر اصرار دارد که آمریکائی‌ها از عراق خارج شوند خدا می‌داند! اصلا چرا وقتی که بودن آمریکائی‌ها بنفع ما است، ما خواهان خروج آنها از عراق هستیم؟‌ امان از این کله‌پاچه فروشان متقلب که بجای مغز گوسفند چیز‌های دیگر بخورد آدم می‌دهند).

لاریجانی با اشاره به عدم اقبال افکار عمومی عراق از تداوم حضور نیروهای آمریکایی در کشورشان را که در جریان نظر سنجی های انجام شده از مردم عراق صورت گرفته اظهار داشت: آمریکایی ها هر چه در این مسیر بمانند کلا به نفع منطقه است. (ترجمه به فارسی: مردم عراق می‌خواهند که آمریکا از کشورشان برود، ولی بیرون نرفتن آمریکا از عراق بنفع منطقه است. حالا این دو جمله چه ربطی به هم دارد همبرگر فروش محله ما می‌داند و بس).

دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از کاربرد تعاریف دوگانه در خصوص مسائلی چون دموکراسی، افزود: اگر دموکراسی غربی به آن شکل که در کشورهای غربی اجرا می شود در عراق هم محقق شود ما از آن حمایت می کنیم. ما در لبنان هم در پی دموکراسی محض هستیم ولی شما دنبال دموکراسی قبیله ای می روید؛ به آرای مردم توجه کنید. (نتیجه: دموکراسی غربی چیز خوبی است و بدرد مردم خاورمیانه می‌خورد. «ما» در لبنان چکاره‌ هستیم و به امور داخلی کشورها چکار داریم که در پی «دموکراسی محض» در لبنان باشیم خدا می‌داند. آمریکا را بد می‌دانیم چرا که در امور داخلی کشورها دخالت می‌کند، اما ما در امور لبنان دخالت نمی‌کنیم. ضمنا هیچ می‌دانستید که آمریکا در کشوری عربی مثل عراق «دنبال دموکراسی قبیله‌ای» می‌رود؟ آقای لاریجانی توجه به این ندارد که در یک نظام قبیله‌ای هم مردم به قبیله‌شان رای می‌دهند. یعنی آرای همان مردم که بقول ایشان آمریکا به آن توجه نمی‌کند به نفع قبیله‌شان به صندوق ریخته می‌شود. در نتیجه قبیله بزرگ‌تر، آرای بیشتری کسب می‌کند. امان از چلوکباب نامرغوب)

وی تاکید کرد: اگر معتقد هستیدکه دموکراسی و لیبرالیسم  بهترین هدیه برای بشر بوده بگذارید در همه جا محقق شود و اگر این نوع دموکراسی درصحنه عراق نیز به صورت روشمند اجرا شود ما از آن حمایت می کنیم. (این آقای لاریجانی طرفدار ما است یا طرفدار خرسه؟ خوب آمریکا هم دارد می‌گوید که من (=آمریکا) خواهان تحقق دموکراسی در تمام کره زمین هستم. فعلا هم از غیر دموکراتیک ترین نظام‌ها در خاورمیانه شروع کرده‌ام. ظاهرا حرف آقای لاریجانی با حرف آمریکا در یک راستا است. ایشان کارمند کجاست؟ ایران یا آمریکا؟)

Advertisements

3 پاسخ to “لاریجانی: بودن آمریکا در عراق بنفع ایران است، دموکراسی غربی چیز خوبی است.”

 1. lord13 Says:

  به نظر من این آقا وقتی داشته این حرفها را می زده مست بوده چون اصلا» هیچ منطقی در حرف هایش نیست هیچ تازه بیشتر به جوک شبیه است!
  آمریکا می خواهد حمله کند بیاید تو ایران بدبخت نمی داند در تیررس بر و بچه های محل لاریجانی قرار می گیرد
  واقعا» شرمنده ام که این طور آأم هایی بر ما حکومت می کنند.

 2. سماع Says:

  سلام همسایه …
  بالاخره ماه هم که در اومد
  دیگه مشکوک نباشید. حلول ماه قران هم بر شما مبارک…
  با مطلب اورشلیم خانه ای برای همه بروزم. حضور سبزتون مایه ی خرسندی است.
  یا حق….

 3. ابوالفضل Says:

  اين آقا همونيه كه سال قبل (شايد هم دو سال قبل) برگشت گفت :شوراي امنيت لولو نيست كه مردم ما با ديدنش رو به قبله بخوابند.
  بعد يه آشوبي شده بود توي خبرگزاري‌هاي خارجي، بندگان خدا هر چي سعي كرده بودند نتونسته بودند اين عبارت گهربار را درست و حسابي ترجمه كنند، ترجمه‌هاشون خيلي خنده‌دار شده بود.

  كلا ادبيات اين آقايون از حوزه سرچشمه مي‌گيرد، يعني جايي كه ياد مي‌گيرن براي اينكه با مردم ارتباط برقرار كنن كوچه باغي حرف بزنن. به نحوه جمله‌بندي و عباراتي كه آقايون و ايشون و بقيه‌شون به كار مي‌برن دقت كنيد. واقعا مثل ملت شريف معطل در لاله‌زار گهرپراكني مي‌كنند فقط با اين تفاوت كه فحش‌ها رو حذف مي‌كنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: