چرا «روز قدس» را دوست می‌دارم؟

روز قدس عزیز است چون در چنین روزی مردم ما خواهان آزادی سرزمینی می‌شوند که حتی نمی‌دانند ابعاد آن چقدر و همسایگانش کدام کشورها می‌باشند.

روز قدس محترم است چون ملت فلسطین به احترام ما که خواهان آزادی‌شان بودیم، از صدام حسین در جنگش علیه ایران حمایت کرد، یاسر عرفات به جبهه‌های نبرد صدام علیه ایران نیرو اعزام کرد و بعد از اعدام صدام هم مردم فلسطین مجالس عزاداری برپا کردند و برای صدام حسین «شهید»شان گریه نمودند.

روز قدس روز برادری است چون همه مسائل و مصائب فلسطین را به ما یادآوری می‌کند بخصوص اینکه اگر اسرائیل نکشد‌شان، خودشان به تعداد کافی «جبهه» و «حزب» و «شاخه» درست می‌کنند و به میزانی بیش از آنچه اسرائیل از ایشان می‌کشد همدیگر را به دیار باقی می‌فرستند.

روز قدس شریف است چرا که شرافت عمل بردن چراغِ خانه ایران به مسجد فلسطین را به ما یادآوری می‌کند.

روز قدس عظیم است چرا که با به بازار آمدن انواع تکنولوژی ثبت و ضبط و مونتاژ کامپیوتری تصاویر، کلی کار باز بینی و قیچی کردن فیلم‌های تظاهرات قدیمی و چسباندن‌شان به هم برای صدا و سیما راحت‌تر شده و می‌توان همان کارهائی را که اجنبی‌ها و صهیونیست‌ها در فیلم «ارباب حلقه‌ها» کردند ما هم بکنیم تا جمعیت انبوه چند میلیونی از هموطنان را در مثلا «روان‌آباد» علیا نشان دیگر هموطنان بدهیم.

روز قدس جالب است چرا که آدم برای یک روز هم که شده توهم این برش می‌دارد که ایران مرکز منظومه شمسی است و همین که لب تر کند کلی آدم بیکار هست در سرتاسر دنیا که زندگی و گرفتاری‌های روزانه‌شان را ول کنند بریزند به خیابان و عربده بکشند برای آزاد شدن یک کشور دیگر.

روز قدس از ایام‌الله است چون هر چیز بی‌مشتری‌ای را می‌توانیم با چسباندن یک «قسم به مقدسات» یا یک «الله» یا «اسلامی» بتپانیم توی جیب مردم. یک همچین روزی را هم یک «الله» چسباندیم رویش و دادیم دست مردم.

روز قدس خیلی مهم است چرا که در این بیست و چند سالی که مردم در این روز راهپیمائی می‌کنند و شعار می‌دهند، اسرائیل کلی از خجالت آب می‌شود و زیر زمین می‌رود. قدر یک قالب کوچولوی یخ از اسرائیل مانده که آن هم کار یکی دو تا راهپیمائی دیگر است که کامل آب شود برود به اعماق زمین. فقط تظاهر کنندگان عزیز باید مراقب باشند که وقتی یخ زیرشان آب شد، سنگ وجودشان به درون گودال آب نیافتد.

روز قدس خیلی پیام وحدت با خودش دارد. نگاه کنید به وحدت همچون «بنیانٌٌ مرصوص»ی که برادران و خواهران ملسمان شیعه و سنی عراقی دارند و کرور کروری که از هم می‌کشند. حالا خوب شد این همه وحدت با ورود به چشم این برادران و خواهران مشکلی برای آنان پدید نیاورد.

روز قدس بسیار عزیز است چون ما برای یک روز هم که شده یادمان می‌ماند که برادران و خواهران فلسطینی (و ایضا لبنانی) ما از خود ما مهمتر هستند و عزّتی که یک سنگ‌پران فلسطینی در ایران دارد را یک استاد دانشگاه ایرانی در همین ایران خودمان ندارد. عکس آن را می‌دهیم شش متر در چهار متر بزنند سر هر گذری و خود این یکی را در گوشه زندان از جهان محو می‌کنیم.

روز قدس نیکو ست چرا که ما خواهان نیکی اسرائیل با فلسطینی‌ها می‌شویم و معتقدیم رفتاری که ما مردم عادی، خودمان با یکدیگر در جامعه‌مان می‌کنیم بهترین سرمشق «نیکوئی» و «خلق سلیم» است و اسرائیل باید از ما درس بگیرد.

روز قدس روزی بیادماندنی است چرا که بیادمان می‌آورد که چند سالی بعد جنگ که مردم شروع به رفتن به کربلا کردند می‌گفتند: «رفتن کربلا این همه جنگ و دعوا نمی‌خواست که. یک ویزا توی پاسپورتت می‌خواست و بس». در ضمن یادمان می‌اندازد که «راه قدس» از همان کربلائی می‌گذرد که فقط ویزایش را نداشتیم.

روز قدس روزی پُربار است چرا که متوجه‌مان می‌کند بیست و هشت سال است داریم «بار» دیگری را برایش هِن‌هِن کنان و عرق‌ریزان می‌بریم.

روز قدس جلوه حلول نور الهی در جامعه است چرا که چند روز است به مناسبت ماه رمضان یا داروهای‌ ضد توهم‌مان را نخورده‌ایم یا سر از خود و بدون دستور پزشک معالج‌مان دُز آن را بالا و پائین کرده‌ایم.

روز قدس روز تعطیل نیست، روز «کار» مسلمان است چرا که انواع «ستاد» و «دفتر» و «اداره» و امثال‌هم درست کرده‌ایم برای آزادی فلسطین و کلی از فک و فامیل‌های‌مان را مدرک دکترا بخشیده‌ایم و در آن ادارات بر سر «کار»ی گمارده‌ایم برای همین یک روز در سال که تظاهرات را سازمان‌دهی کنند و افطاری ردیف نمایند و شعاردهندگان حرفه‌ای را یاری نمایند.

روز قدس روز آزادی و امید است. در نتیجه مبارزات ما، فلسطینیان همواره در آرزوی آزاد شدن خواهند ماند و آرزو خود امید می‌آفریند. ما فلسطینیان را از ظلمی که اسرائیل به ایشان روا می‌دارد آزاد می‌کنیم تا خودمان از فردای آزادی‌شان با ایشان کاری بکنیم و بلائی به روزگارشان بیاوریم که تک‌تک فلسطینیان در آرزوی روزی باشند که اسرائیل آنها را از دست ما آزاد کند.

و بالاخره روز قدس را دوست می‌دارم چرا که نشانگر این است که حداکثر یک هفته (و بلکه کمتر) از گرسنگی باقی‌ مانده.

Advertisements

14 پاسخ to “چرا «روز قدس» را دوست می‌دارم؟”

 1. dirtylead Says:

  شاهكار بود

 2. sia1368 Says:

  خیلی با حال نوشتی این بار سومه که دارم می خونمش ولی اگر چند تا عکس هم (مربوط به متن)جور می کردی دیگه میشد گلستون

 3. حمید Says:

  خلاصه ای که ازش توی بالاترین گذاشتن جالبتره

 4. soroushvs Says:

  جالب و خواندنی بود. اما با تردید. فقط خواندنی بود . موافق حرف های شما نیستم
  ————————–

  سروش عزیز ممنون از لطفت. اگر عنایت کنی و نظر خودت را کامل بیان کنی برای من و دیگر دوستان بسیار ممنون می شوم. در هر حال سپاسگزارم.

 5. amir Says:

  جانا سخن از زبان ما ميگويي ، بسيار عالي بود،‌ كاملا موافقم

 6. آریابد Says:

  مطلبی درست و کاملا عالی.اما افسوس که این کلمات و صداها را در خوش بینانه ترین حالت چند صد نفر می خوانند و دلمان را خوش می کند که هم فکر داریم اما این چند صد نفر در میان سیل هفتاد میلیون نفری هیچ هم نیست.هر سال از بین ما چند صد نفر تعدادی سرخورده می شوند و تعدادمان کم می شود اما هر سال ملتی که به امت تبدیل شده در خیابان ها بیشتر می شوند.
  ما (بطور کلی) لیاقت خیلی چیزها را نداریم.

 7. mychamber Says:

  عالی بود آقا!!! بسیار خوب گفتی اما خر زیاده .ما کلاً باید همه چی سرمون بیاد تا دستمون بیاد

 8. yek mard Says:

  خوب بود. البته فكر نمي‌كنم شما گرسنه بمانيد در اين روزها. شايد از سر هم‌دردي فرموديد. خوش‌تر باشيد.

 9. lord13 Says:

  این گرسنگی را بد رقم موافقم که دارم می میرم

 10. Nazli Says:

  خیلی خوب بود جدا دوست داشتم راستی اینم بگو روز قدس با زبان روزه آرزوی مرگ و محو یک ملت رو میکنیم به به.. حیف محمود جونم اینا این سری تخفیف داد فقط میخواد بفرستتشون آلاسکا 😦

 11. soroushvs Says:

  دوست من دوباره سلام
  در پاسخح به جمله اولت ملت ایران خوب میدونن که همسایه های فلستین کدوم کشور ها هستن.
  در پاسخ به جمله دومت ممکنه عرفات به جبهه ایران و بر علیه کشور ما نیرو فرستاده باشه ولی اون یک رهبر فاسد بود و باعث اشغال شدن کشور مردمش شد. اون حتی به ملت خودش هم خیانت کرد.در ادامه مردم فلسطین به این خاطر از صدام همایت کردند که صدام هم از اونها حمایت کرد.صدام یکی از دشمان سرسخت اسرائیل بود و دلیلی نمیبینم که چون در این مورد ما(ملت ایران) و ملت فلستین نظرات متفاوتی داریم پس همایت از آزادی و آزادگی ملت مسلمان فلسطین رو ببیوسیم و بزاریم کنار
  در جواب صحبت شما در مورد حذب و گروه… بهتره اول به ملت خودمون نگاه کنید و ببینید تعداد احزاب به چند تا میرسه بعد فلسطینی ها رو ببینید.
  در جواب جمله بعدیتون : ملت فلستین نیاز به کمک دارند ما در طول تاریخ ملتی نبودیم که نسبت به دیگران بی تفاوت باشیم و امید وارم از این به بعد هم نخواهیم بود.
  در جواب جمله بعدیتون در مورد قیچی کردن و فیلم سازی ..: بسیار بد بینانه به این قضیه نگاه میکنید چون فیلم های ساختگی به سرعت قادر به تشخیص هستند خصوصا برای گرافیست ها و متخصصین کامپیوتر در ضمن من هیچ صحنه تکراری در ای نسالها ندیدم.

  با وجود این همه مخالفت من با پست شما فکر نمیکنم ادامه جواب ها به صلاح باشه شاید هم اصلا نخوندیش و پاک بشه. به هر حال در صورتی که مایل باشید میتونم ادامه نظراتم رو بنویسم

  من به عنوان کسی که حتی در یک راهپیمایی در این 30 سال جمهوری اسلامی و به عنوان یک دانشجوی این کشور نظرات خودم رو گفتم.
  کلمات و جملات و خبر های دشمنان ایران در رسانه هاشون به شدت متناقض با واقعیت ها است و این با رسانه های ما اصلا قابل مقایسه نیست.
  بنابراین من به دلیل دروغ گویی ها و رسوایی های رسانه های غربی به هیچ وجه نمیتونم به این گفته های اجنبی گرایانه شما نظر مثبت بدم

 12. soroushvs Says:

  در ادامه
  من به عنوان کسی که حتی در یک راهپیمایی در این 30 سال جمهوری اسلامی شرکت نکرده و به عنوان یک دانشجوی این کشور نظرات خودم رو گفتم.

  به دلیل اشتباهات املایی و برخی جمله بندی ها جدا عذر میخام

 13. کمانگیر Says:

  عالی بود.

 14. mahboobeh Says:

  سی‌ ساله پیش هدف از انقلاب از زیر دست اجنبی در رفتن بود امروز بردهٔ اهداف حزب الله،حماس و غیره هستیم در حالی‌ که مردم ایران سختی میکشند و هنوز در همون فقری هستند که سی‌ ساله پیش بودند. آیا ملت ایران مسلمان نیستند که ما انقدر قربون صدقه این مسلمانهای خارجی‌ میریم.آخه تا کی‌ سختی بکشیم. لا اله الالله.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: