عروسک گل باقالی جاسوس در وسط بیابان!

انگار حضرات جاسوس‌یاب ول‌کن نیستند. بخوانید:

به گزارش فارس، شبكه تلويزيوني المنار گزارش داد، هواپيماهاي اسرائيلي با رها كردن مجسمه‌هاي كوچكي كه بيشتر به يك صندوقچه شباهت دارد در نقاط بدون جمعيت، خشك و دور از دسترس اقدام به فعاليت‌هاي جاسوسي مي‌كنند.
بنا بر اين گزارش، داخل اين صندوقچه‌ها عروسكهاي پلاستيكي به شكل حيواناتي نظير خرگوش و سگ وجود دارد، اين عروسكها مجهز به دستگاههاي جاسوسي هستند كه اطلاعات محيط اطراف را مخابره مي‌كند. اين مجسمه‌ها در اطراف شهرهاي علمان ،دير سريان، القصير و عدشيت القصير ديده شده‌اند.
المنار در ادامه مي‌افزايد: اين روش يكي از جديدترين روشهايي است كه نيروهاي رژيم صهيونيستي از آن بهره مي‌گيرند و به وسيله اطلاعات واصله از اين دستگاهها شهرها و مردم بي گناه را مورد حمله قرار مي‌دهند.
———————-
کار ندارم که شبکه تلویزیونی المنار چقدر معتبر است یا نیست. توجه کنید که:

«مجسمه‌های کوچک»ی که به یک «صندوقچه» شباهت دارند دیگر چه رقم مجسمه‌ای هستند؟ تازه داخل این صندوقچه‌ها هم عروسک‌های پلاستیکی به شکل حیوانات وجود دارند. این چه نوع طراحی دستگاه جاسوسی است؟

اسرائیلی‌ها با رها کردن این شبه مجسمه‌های صندوقچه‌ای حاوی عروسک‌های پلاستیکی «در نقاط بدون جمعيت، خشك و دور از دسترس اقدام به فعاليت‌هاي جاسوسی می‌کنند». از چه چیز چنین نقاطی خبر جمع می‌کنند؟ نقاط بدون جمعیت و خشک و دور از دسترس در جائی مثل خاورمیانه یعنی بر و بیابان، یا همان کویر. اطلاعات چه چیز کویر را اسرائیل جمع می‌کند؟ به چه کارشان می‌آید؟ انواع مارمولک‌های بیابان یا حد‌اکثر دمای آن در روز؟ بنازم به این جاسوسی! طرف حالیش نیست که باید برود از آدم‌ها جاسوسی کند،‌ می‌آید از بیابان اطلاعات جمع می‌کند!

حالا اگر قرار است وسط بیابان جاسوسی کرد که دیگر لزومی ندارد دستگاه جاسوسی به شکل خرگوش و سگ باشد که. تابلو می‌شود. در وسط نقطه خشک و بدون جمعیت که خرگوش و سگ نیست. یکی گذارش بیافتد به آن ناحیه این همه خرگوش و سگ ببیند که سرجای‌شان ایستاده‌اند و تکان نمی‌خورند -حتی اگر سنگ به سمت‌شان بزنی- که همه چیز لو می‌رود! لااقل این دستگاه‌ها را می‌گذاشتند توی جلد سنگی، ماری، کرکسی چیزی. لابد رنگ‌شان هم مثلا سبز کاهوئی و قرمز گل‌باقالی است که از پنجاه کیلومتری هم بشود وسط بیابان تشخیص‌شان داد برای خبرنگار شبکه «المنار»!

طبق متن خبر اسرائیلی‌ها از اطلاعاتی که این دستگاه‌های جاسوسی‌شان در «نقاط بدون جمعيت، خشك و دور از دسترس» بدست می‌آورند «شهرها و مردم بي گناه را مورد حمله قرار مي‌دهند». این هم روش جدیدی است. در نقاط بدون جمعیت جاسوسی کن و بعد بر اساس آن شهرها را مورد حمله قرار بده.

ظاهرا «منار» با «حرف مفت‌ زدن» در زبان ما یک جورهائی از طریق ضرب‌المثل به هم مربوط می‌شوند. بجای گنجشک ضرب‌المثل مورد نظر هم می‌توان از یکی از همان عروسک‌های پلاستیکی طرح سگ یا خرگوش استفاده کرد. مهم این است که در هر حال ترکیب «منار» و «گنجشک» نتیجه‌اش زدن حرفی است که نمی‌گنجد.

Advertisements

15 پاسخ to “عروسک گل باقالی جاسوس در وسط بیابان!”

 1. فرهاد Says:

  حماقت تنها رشته ای ست که اینان بی رقیب اول هستند
  در بلاگ نیوز لینک دادم

 2. mrkhalili Says:

  احتمالا خبر احمقانه ترجمه شده
  اخبار المنار کاملا منصفانه و از روی واقعیته.
  ای صدا و سیمایه ماست که به همه چیز …

 3. hiva Says:

  شايد واقعا داستان نويس هاي تخيلي ! ‌در صدا و سيما چنين داستاني رو نوشتن

 4. sepanta Says:

  این بیشتر شبیه جک بوذ

 5. افسانه Says:

  نوشتهاتون خیلی جالب و قشنگه. همیشه از خوندن وبلاگ شما لذت میبرم.

  افسانه از اسرائیل

 6. پنگوئن Says:

  خوب لابد اسرائیلی ها از من و تو بیشتر حایشونه که اینجوری جاسوسی می کنند دیگه!!!
  آن ها می خواهند ملت برای سر در آوردن از عروسک های جعبه ای شکل سگ و خرگوش نما به بیابان ها بروند. بعد که شهر ها خالی شد جاسوساشونو بفرستند شهرها واسه جاسوسی!!!

 7. myminimals Says:

  همون منار به ک.و.ن.ش.و.ن واقعا با این اخبار.خبر دروغ هم بلد نیسن بدن
  —————————–
  ای بابا مینی مال جان من اینقدر این طرف و آن طرف رفتم که این لغت را در متنم استفاده نکنم تو یک راست گذاشتی توی کاسه حضرات؟ عیبی ندارد عزیز برادر، کاملا و صددرصد با شما موافق هستم. دمت هم گرم.

 8. مانی خان Says:

  خبر اینست ، اسرائیل عروسکهائی را که به شکل حیوانات مختلف است و در جعبه های زیبائی قرار دارد مثل بمبهای خوشه ای در شهر ها شبانه بوسیله هواپیماهای بدون سرنشین فرو میریزد و بچه ها این عروسکها را که به دوربین و فرستنده مجهز هستند به خانه میبرند و اسرائیل با شناسائی خانه های تیمی و افراد مورد تعقیب دست به بمباران این خانه ها میزند

  یاد گرفتید ندیده و نخونده ترجمه کردم

  اسرائیل اگر کاری میکند به این تمیزی میکند نه مثل اون ترجمه خبر
  —————–
  مانی خان عزیز
  ممنون از حسن نظرت. در ضمن دمت هم گرم. چی می شد همین خبر را به این نحوی که تو ذکر کرده ای خودشان کار کرده بودند؟ مست می کنند می نشینند به خبر نوشتن. آنوقت می خواهند با این دقت نظری که در تهیه خبر دارند هم اسرائیل را از صفحه روزگار محو کنند و بشوند آقای خاورمیانه.

 9. پنگوئن Says:

  دوست عزیز برای شرکت در یک بازی از شما دعوت شد. امیدوارم اهل بازی باشید!

 10. فرزام Says:

  من این خبر رو دیدم. داشتم فکر می کردم ارزش کار کردن داره؟! بعد اومدم دیدم طبق معمول چه کردی…! مرسی.
  ————————
  فرزام جان من خودم شرمنده هستم که وقت ملت را با این حرف ها می گیرم. از طرفی به من بر می خورد وقتی می بینم حضرات امثال بنده را بلانسبت چهارپا گیر آورده اند و هر مزخرفی را بار مان می کنند. راستش ارزش کار کردن نداشت ولی ارزش این را داشت که به خبرسازان پارانوئیدی بگوئیم که آن چهارپا خود شریف شان هستند. ما هنوز آنقدر گاگول نشده ایم که این حرف های «منار»ی را باور کنیم.

 11. شیخ الشیوخ Says:

  الهی شکر عروسک باز نبوده ایم!

 12. خانومچه Says:

  دستت درد نکنه، کلی خندیدم. اینها اول تکلیف اون سنجاب های جاسوس رو که چند ماه پیش دستگیر کرده بودند مشخص کنند تا بعد برسیم به عروسک سگ و خرگوش و بعد هم درس عبرتی بشه برای همهء عناصر معلوم الحال عروسک نما!

 13. miiran Says:

  خاک وطن رفت. چه خاکی بسر کنیم؟
  میانه بهت و ناباوریمان ترکمن چای تکرار شد. بی جنگ، اما به بهای پامال کردن خون نیکانمان رژیم پاره ای از ایران زمین رابه بیگانگان بخشید. شرافتمان را به بازی گرفتند.هستی مان را به یغما بردند.پنجه خون آلود روسیه را بر پیکره مان نشاندند. سیاست مدبرانه میرزا آقاسی تجلی فقاهتی یافته است و *برای ذره ای آب شورخلیج فارس و دریای مازندران،نباید کام شیرین روسیه ء دوست را تلخ کرد. حق پنجاه در صدی آبهای تحت البحری ایران را تنها با سیزده درصد تعویض کرداند!!! ساکت ننشینیم این معصیت سیاسیت. ایرانیان مام وطن را به رذالت بخشیده اند.چرا بی صدا غسل بر نعش وطن کنیم؟ به امضاء کنندگان اعتراضیه بپیوندید.
  پاینده ایران
  *تکثیر این اعلامیه و ظیفه ملی است. در انتشار آن و آگاهی رسانی عمومی کوشا باشید.
  برای امضا ئ بیانیه واعتراض و ارسال آن به سازمان ملل متحد و رسانه ها به سایت منافع ملی ایران مراجعه کنید

  http://miiran.wordpress.com/

 14. علی Says:

  با سلام به شما دوست عزیز
  جالب بود و ممنون

 15. علی Says:

  البته چیزی که یادم رفت بگم
  فکر نکنم به تنهایی این خبر رو درست کرده باشن
  از متن خبر معلومه که صدا و سیمای ایران هم همکاری کرده باهاشون ، چون کار یک نفر نمی تونه باشه d:

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: