جناب نماینده، آتش زدن موی جوانان خوب است یا بد؟ موضع شما چیست؟

خانم‌ها و آقایان داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در ایران

با عرض سلام و احترام

بی مقدمه سوال می‌کنم که:

اول) فیلم ؛آتش زدن موی یک جوان توسط نیروی انتظامی را دیده‌اید؟ (لینک به صفحه مطلب در بالاترین به همراه به همراه ۳۲۶ رای مثبت و ۲۴۵۱ کلیک بازدید و ۳۶۸ نظر در پای مطلب تا کنون، لینک به صفحه اصلی در یوتیوب،‌  با ۱۳۰۴۳بار دیده شدن تا زمان نوشتن این مطلب. اگر هم بالاترین برای شما داوطلب رفتن به مجلس فیلتر است و هم یوتیوب بفرمائید تا فیلم را که خودم از یوتیوب دانلود کرده‌ام خدمت‌تان ایمیل کنم)
دوم) نظرتان درباره این فیلم خاص چیست؟ احساس‌تان را لطفا برای رای دهندگان‌تان بیان بفرمائید.
سوم) آیا حاضر هستید همین الان که هنوز نماینده مردم نشده‌اید با استفاده از آبرو و اعتبار شخصی‌ (و احیانا حزبی و گروهی)تان پیگیری کنید که آیا این فیلم جعلی است یا نه؟ و اگر جعلی نبود حاضر هستید پیگیری و مجازات ماموران خاطی این فیلم را جزء وعده‌های انتخاباتی خود بیاورید؟
چهارم) فرض کنید که وارد مجلس شورای اسلامی شدید. مبارک است. آیا حاضر هستید آنجا بعنوان نماینده مردم این فیلم را پیگیری نمائید؟
پنجم) با همان فرض بند چهارم آیا بعنوان نماینده مردم که برای حفظ حقوق‌شان به مقدسات سوگند خورده‌اید حاضر هستید درصورتی که با شما تماس گرفته‌شد (از سوی هر فردی و مقامی) که پیگیری این فیلم را نکنید، مقام و فرد تماس گیرنده را رسما و علنا از تریبون جلسه علنی مجلس به مردم معرفی بفرمائید؟
ششم) روزی روزگاری آیت‌الله خمینی گفتند «مجلس در راس همه امور است». شمائی که می‌خواهید در راس همه امور باشید لطفا به رای دهندگان‌تان بفرمائید که چه مجازاتی را برای این مامورین خاطی نیروی انتظامی مناسب می‌دانید؟
هفتم) لطف بفرمائید و به رای دهندگان‌تان اعلام کنید که با برخوردی که در زمان دولت آقای احمدی‌نژاد در قالب طرح امنیت اخلاقی جامعه با خانم‌های بدحجاب و آقایان با پوشش نامتعارف انجام شده موافق هستید یا نه. لطفا نکات و نقاط قوت و ضعف طرح مذکور را بیان بفرمائید.
هشتم) شخص شما بعنوان یک نماینده احتمالی مجلس شورای اسلامی برای آموزش و بهتر کردن برخورد کادرهای نیروی انتظامی هم با مردم عادی و هم با خلاف‌کاران چه راه‌کارهائی را در نظر دارید؟
نهم) اگر روزی نماینده مجلس بشوید و فرزند جوان شما را بخاطر مسائل اخلاقی/پوششی دستگیر کنند، آیا از نفوذ نمایندگی مجلس خود برای آزادی وی و برخورد با دستگیرکنندگان استفاده می‌کنید یا می‌گذارید قضیه همان سیری را طی کند که مثلا درمورد این جوان در این فیلم طی می‌کند؟
دهم) لطفا به رای‌دهندگان خودتان بفرمائید که اگر در آن اتاقی که موی این جوان در آن مسخره می‌شود و آتشش می‌زنند بودید و دوربین فیلم‌برداری‌ای هم نبود، آیا شما بعنوان یک مسلمان/انسان/نماینده آینده مردم سعی می‌کردید از وضع پیش‌آمده جلوگیری کنید؟ چگونه؟ آیا حاضر بودید مخالفت خودتان با اتفاقی که در آن اتاق افتاد را بعنوان یکی از افتخارات‌تان روی پلاکارد انتخاباتی‌تان یا زیر پُستر تبلیغاتی‌تان در کنار تحصیلات و سوابق شغلی و مدیریتی خود بنویسید؟

با تشکر و تقدیم احترام فراوان و با آرزوی توفیق خدمت به مردم برای شما در هر لباس و جریان و مقامی که هستید.

ققنوس (محمد)

 پ.ن: استفاده از تمام یا بخشی از این متن و ارسال آن به خدمت خانم‌ها و آقایان داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی یا نمایندگان فعلی آن  با امضائی به‌غیر از امضای نگارنده  از نظر نگارنده متن فوق آزاد است و شامل هیچ‌گونه حق و حقوقی برای صاحب این وبلاگ نیست. به دیگر سخن دوستان و عزیزانی که مایل هستند سوالات فوق را از کاندیدا‌ها و نمایندگان خودشان بپرسند می‌توانند همین متن یا بخش‌هائی از آن را با/بدون ذکر ماخذ خدمت کاندیدا‌ها و نمایندگان محترم‌شان ارسال بفرمایند. بدیهی است از پاسخ هر داوطلب/نماینده عزیز و محترمی که بخواهند به این سوالات در همینجا پاسخ بدهند استقبال می‌کنیم.

Advertisements

20 پاسخ to “جناب نماینده، آتش زدن موی جوانان خوب است یا بد؟ موضع شما چیست؟”

 1. امیر ارسلان Says:

  سلام بر ققنوس عزیز
  سوالی مطرح کردم از فعالان جنبش دانشجویی خوشحال میشم شما هم سر بزنید و نظرتون رو مطرح کنید

 2. Emad Says:

  thanks

 3. کمانگیر Says:

  آفرین.

 4. آناهيد Says:

  دلم مي خواد از اينجا برم

 5. rosa Says:

  khodaye bozorg anghadr delam be dard amad ke nakhodagah be khodam migoftam emkan nadarad hatman inha irani nistand , ham vatan azize man chetor delat amad ingoone ba yek ensan ,ba ham vatanat raftar koni ,gonahe in javan khili bishtar az ali falahian , mostafa por mohamadi , ………..bood?

 6. رزا Says:

  اين وحشي گريها باعث شرمندگي است

 7. farasun Says:

  من ویدئو رو دیدم ولی به نظر میاد ساختگی باشه
  هر چند که از این ها هر کاری ساخته است.
  کاش فقط مو آتیش میزدن، این ها غرور جوونا رو زیر پاشون له می کنن.

 8. مرتضی عارف Says:

  سلام آقای ققنوس
  ببخشید من سوالی داشتم سوالی که به راحتی نمیشد در بالاترین مطرح کرد چون جو کاملا احساسی بود. (البته برخی دوستان مطرح کردند که خب واکنشها قابل تایید نبود)
  و آن اینکه به نظر شما با توجه یه موج تبلیغات رسانه ای علیه عملکرد ناجا هیچ افسری به خود اجازه میدهد در برابر چنین دوربینی چنین اعمالی مرتکب شود؟ یا انکه به نظر شما لباس آن دو استوار واقعیست؟ همانطور که میدانید لباس پلیسهای کلانتریها کاپشن سیاه میباشد نه یونیفرم سبزرنگ. اگر به خدمت رفته باشید میدانید که درج درجه های روی بازو باید بسیار تمیز باشد نه با این همه حاشیه ی سفید دورش(رک. به فیلم). از همه ی اینها که بگذریم چرا صدای فیلم قطع است؟
  من هرگز منکر ناهنجاریهای عملکرد ناجا نمیشوم. نه ناجا نه قوه ی قضائیه و نه هیچ ارگان دیگری در جمهوری اسلامی را عاری از اشتباه نمیدانم. چه رسد به ناجایی که عملکردهایش در مورد گشت ارشاد را به عینه دیده و تاسف خورده ام(به عنوان کسی که پایبندی ایدئولوژیک به نظام دارد) اما چنین ویدئویی که سلامتش اینقدر زیر سوال است تعجب مرا برانگیخته است!
  برای انتقاد از عملکرد یک ارگان دلیلی بر دروغگویی و گزافه سرایی نیست برادر. در ضمن انتقادی منطقی! وقتی افسری خلاف میکند نباید به پای نظام نوشت( خلافی که مبنی بر قانون آن نظام نباشد)
  از شما تعجب میکنم که چگونه مبنای بحثتان را این فیلم قرار داده اید. در ضمن میخواهم بدانید که شناختم از شما باعث شد زحمتتان دهم و اینجا به بحث بپردازم. امید اینکه عقلانیت و تکیه بر خرد راهگشای حل اختلافات باشد.
  من میدانم که مشکل شما با شالوده ی نظام اسلامی و جمهوری اسلامی میباشد آقای ققنوس. پس بهتر است به بحث بر سر مبانی بپردازیم نه چنین جدالهای سطحی و پوپولیستی.
  با تشکر ویژه از عقل مداری شما. مرتضی عارف
  —————————————–

  جناب آقای مرتضی عارف عزیز و محترم

  از عنایتی که به من دارید سپاسگزارم. خدمت شریف شما باید عرض کنم که همانگونه که در سوال سوم متن امکانش را پیش کشیده‌ام امکان دارد که این فیلم جعلی باشد یا نباشد. لطفا یک بار دیگر متن پست را با دقت مطالعه بفرمائید. سعی کرده‌ام مبنای بحث را بر این فیلم خاص نگذارم و از آن فقط بعنوان یک «مثال» از نقض حقوق مردم آن هم به توسط چند مامور خرده پای پلیس استفاده کرده‌ام.

  اما اگر مایل هستید درباره چرائی گرفتن چنین فیلمی صحبت کنیم باید عرض کنم که در بسیاری از موارد دستگیری و بازداشت و بازجوئی از مراحل کار فیلم تهیه می‌شود (حتی در کشورهای دیگر جهان) برای امر «آموزش نیروهای جدید». نمی‌خواهم بگویم این فیلم هم یک فیلم آموزشی است یا نیست فقط می‌توانم بگویم این یک احتمال است که فیلم آموزشی باشد. احتمال دیگر اینکه همان ماموران بخواهند این فیلم را بعنوان سند «کاری که باید می‌کردند» به کسی ارائه دهند. خیلی خودمانی عرض کنم ممکن است که کسی برای «حال گیری» از این جوان پولی به ماموران داده و باقی قضایا و ماموران هم برای نشان دادن «انجام کار» این فیلم را گرفته باشند.

  در مورد سر و وضع آن ماموران ترجیح می‌دهم که چیزی نگویم چون در زمان سربازی آنقدر لباس‌ها و درجات عجیب و غریب دیده‌ام و افرادی که با لباس نامنظم بر سر محل کار خود حاضر می‌شدند که نگو و نپرس.

  در مورد من و نظام باید عرض کنم (و امیدوارم بزودی وقت کنم پستی در این زمینه بنویسم) که من با نظام جمهوری اسلامی هیچ مشکلی ندارم (ممکن است مدتی قبل داشتم ولی الان دیگر ندارم) و جمهوری اسلامی را یکی از مردمی‌ترین حکومت‌هائی می‌دانم که ایران معاصر تا کنون به خود دیده است. شوخی نیست سی سال کنترل کشور و همه چیز بخوبی و خوشی پیش می‌رود و مردم محو آنچه در تلویزیون می‌بینند و حکومت آنچنان زبان مردم را بخوبی می‌فهمد. مطلقا مزاح نمی‌کنم. بنظر من جمهوری اسلامی ایده‌آل‌ترین حکومتی است که مردم ایران (اکثریت ایشان) در حال حاضر می‌توانند داشته باشند. من غلط بکنم با حکومتی که اکثریت مردم کشورم قبولش دارند بخواهم دربیافتم.

  بسیار خوشحال شدم که قابل دانستید و در بحث ما شرکت فرمودید. قدم دوستان موجه و معقول و منطقی‌ای چون سرکار بر چشم من.

  با تقدیم احترام
  ققنوس

 9. aaghaapesar Says:

  با سلام،
  من نمی فهمم چرا برخی در واقعی بودن این فیلم شک دارند. اولاً در مورد دوستی که می گفت شاید لباس ها اصل نباشند و یونیفرم را همینطوری خریدند، به دلیل نامرتب بودن درجه آنها، باید بگم که زمان سربازی من، درجات و لباس های خیلی نامرتب تر و کثیف تر هم دیده بودم.
  تاره اتفاقات مشابهی برای من و دوستانم، نه فقط از طرف نیروی انتظامی، بلکه از طرف مدیر و ناظم مدرسه هم افتاده بود؛ البته مربوط به چند سال پیش است.

 10. جعفر Says:

  من نتوانستم این فیلم را باز کنم و ببینم.خواهش میکنم برایم فیلم را ایمیل کنید.بسیار ممنونم
  ———————
  جعفر عزیز

  حتما حتما در اسرع وقت این فیلم را برای شما ایمیل خواهم کرد. موفق باشید.

 11. Roozbeh Says:

  ببينيد ، رژيم جمهوري اسلامي يك رژيم ديكتاتوري از نوع ايدئولوژيك است .
  جناياتي كه اين رژيم انجام داده اگر بي نظير نباشد حفا و انصافا كم نظير است .
  ماجراي آتش زدن موي جوان نگونبخت را بگذاريد در كنار «قطع دست و پاي پنج بلوچ» + » سنگسار جعفر كياني در تاكستان » + «اعدام زندانيان سياسي در تابستان 1367 » + ……..
  واقعا شرم بر اين رژيم خوناشام
  به نظر من مردم ايران شايسته يك نظام دموكراتيك سكولار از نوع ليبرال هستند . نظامي كه در آن آزادي سياسي و آزادي فردي وجود داشته باشد . نظامي كه بر مبناي يك اقتصاد آزاد سرمايه داري استوار باشد . نظامي كه به كثرت گرايي ايمان داشته باشد .

 12. asad Says:

  یا حق.
  دوستان بیایید به جای بحث بر سر اینکه نظام اینجور میکند و آنجور میکند به اصلاح خودمان بپردازیم.شما فکر میکنید جمهوری اسلامی کسی جز من و شماست؟ ما هر طوری که این جامعه را بسازیم همان میشود.لطفا وقت خود را صرف موضوعات بی خود مانند حقوق بشر و امثال آن نکنید.آخر مگر بشر حقوقی هم دارد؟از ابتدای وجودیت بشر حقوقی که برای آن وضع شده چه توسط دیگران و چه توسط خود انسان رعایت نشده.شما فکر میکنید آزادی انسان در تمام موارد حقوق بشر است؟اگر کسی در خیابان جلوی شما را بگیرد و دست همسرتان را از دستتان در بیاورد به این شعار که میخواهم آزادی داشته باشم شما قبول میکنید؟
  خودتان را با کلمات مختلف و پیچ در پیچ این روزگار فریبکار گول نزنید. تا 10 الی 15 سال دیگر نه خامنه ای میماند نه احمدی نژاد و نه رفسنجانی.حد اکثر تا 15 سال دیگر جوانانی مثل من و شما روی کار می آیند و رژیم نو میشود.منتظر میمانم تا ببینم من و شما چه میکنیم.
  (این فقط نظز بنده است.آن را به کسی تحمیل نمیکنم.حدف مقابل این سخن کسی جز خودم نیست.)

 13. ک-ک Says:

  لطفا فایل مربوطه را برای بنده ارسال بفرمایید.

 14. ققنوس Says:

  ک-ک عزیز
  با عرض سلام. به روی چشم. تا حدود 12 ساعت دیگر آن را برای شما و جعفر عزیز (از دوستانی که در بالا کامنت گذاشته اند) ارسال خواهم کرد.

  با تقدیم احترام
  ققنوس

 15. عرفان Says:

  ای بابا حالا یه مویی هم اتیش زدن چی میشه مگه؟
  بی احترامی که نکردن ؟ با احترام موشو سوزوندن دیگه خوب

 16. sam Says:

  جواب یک کاندیدای مجلس یه این سوال.
  http://balatarin.com/permlink/2008/3/11/1248880

 17. خیابان شماره ۱۱ Says:

  این آقای کاندیدای عزیز که تا اینجا فقط وعده داده. قطعا این کار را خواهم کرد٬ قطعا آن کار را خواهم کرد و …
  ایشان ادعا کرده اند که مطلب را با نیروی انتظامی هم در میان نهاده اند. ای کاش در مورد همین بند به خصوص پیگیری بفرمایید ببینید «نتیجه» چه شد؟ وگرنه دو صد گفته چون نیم کردار نیست.
  به علاوه بپرسید که در صورت پیگیری این موضوع در مجلس و عدم پاسخگویی نیروی انتظامی در مقام یک نماینده چه کار خواهید کرد؟
  اگر رهبر نامه به مجلس دادند که الیوم پیگیری این موضوعات به صلاح نیست چطور؟

 18. خیابان شماره ۱۱ Says:

  و آن اینکه به نظر شما با توجه یه موج تبلیغات رسانه ای علیه عملکرد ناجا هیچ افسری به خود اجازه میدهد در برابر چنین دوربینی چنین اعمالی مرتکب شود؟
  جناب عارف حتما یادتان هست که بازجویی همسر سعید امامی چه افتضاحی بود؟ دلایل بسیار متفاوتی میتواند وجود داشته باشد برای فیلم گرفتن از چنین صحنه هایی که شاید من و شما دلیل آن را ندانیم.

 19. Behzad Abdi Says:

  به این مطلبتون لینک دادم… امیدوارم این قضیه ختم به خیر بشود…

 20. omid Says:

  سلام دوستان.منم فیلم میخواستم.اگه میشه برام ایمیل کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: