دو صد گفته چون نیم کردار نیست

اولين كنفرانس مطبوعاتي ميرحسين موسوي قبل از انتخابات برگزار شد. در این کنفرانس مهندس ميرحسين موسوي تاكيد كرد: در صورت انتخاب شدن گشت ارشاد و طرح امنيت اجتماعي را تعطيل خواهم كرد. (لینک در بالاترین – لینک به مطلب ایلنا)

یادش بخیر چهار سال پیش هم آقای احمدی‌نژاد قبل از انتخاب شدن و در یک برنامه تلویزیونی فرمودند: واقعا مشکل مردم ما الان شکل موی بچه‌های ما است؟ بچه‌ها دوست دارند موی‌شان را هرطوری دوست دارند بگذارند به من و تو چه ربطی دارد؟

البته ما که بخیل نیستیم  که در طول چهار سال دوران ریاست‌ جمهوری آقای احمدی‌نژاد دو بار طرح «ارتقاء امنیت اجتماعی» یا همان طرح گیر به مو و لباس مردم و چکمه خانم‌ها به اجرا درآمده (حداقل ۲۰ صفحه لینک در بالاترین دراین باره موجود است). همان طرحی که آقای احمدی‌نژاد با آن مخالف بود. این‌هم یک سری عکس‌های نوبت دوم آن. حالا بیائید اصلا به این فکر نکنیم که در دوران ریاست‌جمهوری آقای مهندس موسوی هم این طرح احتمالا دو یا سه باری اجرا خواهد شد.

راستی این همه سال که آقای میرحسین موسوی از سیاست و حکومت به‌دور بودند موضع‌شان درمورد طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و امثال آن چه بود؟ اصلا مگر انواع دیگر این طرح در زمان نخست‌وزیری خود ایشان شروع نشد در اوائل دهه ۱۳۶۰ خورشیدی؟ یاد آن نیسان پاترول‌های زمخت بخیر با چهار سرنشین مخت‌تر. بعد از بیست و چند سال حالا یکهو این طرح «اخ» و «تخ» شده؟ اصلا بیائید به سنت دیرین ما ایرانی‌ها که مایل هستیم همه چیز را در تاریخ سیاسی کشورمان فراموش کنیم، به این سخنان انتخاباتی آقای مهندس موسوی گوش جان بسپاریم و چشم به راه بهار بمانیم که با کُمبیزه و خیار دارد به سمت ما می‌آید.

اصلا همه این حرف‌ها به کنار، یکی نیست از این جناب موسوی و باقی کاندیدا های محترم ریاست‌جمهوری بپرسد که «عزیز برادر این حرف‌ها که اکنون می‌زنی همه متین و درست و زیبا. چه تضمینی هست که وقتی به سلامتی انتخاب شدی و احیانا خدای ناکرده به این وعده‌ها عمل نکردی (یا نتوانستی عمل کنی) بتوان قضیه را بصورت تیتر یک در روزنامه‌ای نوشت و «بر مرکب چوبین» ننشست؟ چگونه و با چه مکانیسمی می‌توان به ریاست محترم جمهور یادآوری کرد که در دوران قبل انتخابات چه حرف‌هائی می‌زده؟».

Advertisements

4 پاسخ to “دو صد گفته چون نیم کردار نیست”

 1. ورتیگونه Says:

  فعلاً این چیزها مهم نیست، الان باید به فکر نجات ایران باشیم، باید هرجور شده نزاریم احمدی‌نژاد 4 سال دیگه بمونه، حتی اگه خود ِ خلخالی هم از توی قبر دربیاد و بگه اه اه کلت ِ کمری چه چیز بدی هستش، خوب معلوم میشه اونم مثل مهندش میرحسین تغییر کرده و ما باید بریم بهش رای بدیم تا مملکت را نجات بدیم. حتی حسین‌الله کرم و سعید عسکر هم می‌تونن گزینه‌های مناسبی برای ریاست جمهوری باشن. مجبوریم که بین بد و بدتر انتخاب کنیم دیگه.
  توهم اینقدر نشین پای صدای آمریکا و هی مزخرفات این اپوزوسیون‌های فسیل رو گوش کن.
  —————————–
  ورتیگونه جان سلام

  من فقط وقتی می خواهم بخندم به حماقت خلایق یا برنامه سازان است که می نشینم پای صدای آمریکا. نگران نباش دوست من. فقط به من بگو چطوری می خواهید نگذارید احمدی نژاد 4 سال دیگر بماند؟ به رای من و تو است؟

  با تشکر
  محمد

 2. نيلوفــــــــر Says:

  مطلب بسیار به جایی بود، دوباره انتخابات نزدیک شده و از صدقه سر آراء حرفهای قشنگ قشنگ زیاد میشنویم.
  فقط دل آدم از این میسوزه که در طول این سالها در کمال سیاستمداری کاری کردن که دیگه مردم نه آزادی بیان میخوان، نه کار میخوان، نه امنیت میخوان، نه میپرسن کرور کرور پول نفت داره کدوم جهنم دره ای میره و …. و همه همّ و غمّشون فقط شده مدل مو و یک وجب پارچه که بتونن چند سانت کوتاهترش کنن یا کمی تنگتر…
  خیلی جای تاسف داره که به اینجا رسیدیم…
  بازم ممنون بابت مطلب قشنگی که نوشتی محمد جان.
  —————-
  نیلوفر خانم عزیز و محترم سلام

  فرمایش شما معقول. فقط ببینید اگر به من و شما (نوعی) بگویند که فلانی آیا تو نیازی به «روبات ظرف شور خانگی» داری یا نه من و شما می مانیم که چه جوابی بدهیم چون اصلا در زندگی مان نه دیده ایم چنین چیزی را و نه به آن فکر کرده ایم و نه حتی ذهن مان توان فکر کردن به آن را دارد. «آزادی بیان» و «امنیت» و این حرف ها هم برای ما هفتاد و خورده ای میلیون چیزی در حد همان روبات مذکور است. به دردمان نمی خورد. در نهایت هم احتمالا بجای اینکه بگذاریمش در آشپزخانه ظرف ها را بشوید برای مان می گذاریمش توی بالکن رخت های مان را به این ربات آویزان می کنیم خشک بشوند!

  با تشکر
  محمد

 3. وحید Says:

  سلام

  محمد آقای عزیز ، من نظرم را به این شکل می تونم بدم که :
  برای حکومت تنها چیزی که مهم است اول از همه بالا بودن تعداد رای مردم می باشد. این یعنی مقبولیت نظام (حداقل از نگاه بین المللی و جهان)
  حکومت در هر دوره با شعار های جدید ،مطابق با خواست و کلام مردم ،کاندیدهای خود را روانه میدان می کند. (همه این کاندیدها سهامدار این نظام هستند وبودن هر کدام در گرو بودن این حکومت می باشد ودر اصل نظام هیچ اختلاف نظری ندارند)

  همچنین برای هر 4 سال یک برنامه ریزی حساب شده دارد. دیروز مخالفت با همه خواسته های آمریکا ونمایش آن بازی های سیاسی ،نفری لازم داشت مثل احمدی نژاد و امروز که بحث گفتگو را پیش کشیده اند، رئیس جمهوری لازم است به نام موسوی .(به نظر من جریانات به گونه ای پیش می رود تا موسوی این دوره انتخاب شود .واگر این حرکت چندان ملموس نیست بخاطر ترس از دارودسته احمدی نژاد(نه خود او ) است که باعث ایجاد مشکل نشوند.)

  فردا هم که موسوی انتخاب شد و حتما به وعده هایش عمل نکرد، خیلی راحت به بهانه های مختلف این کم کاری توجیه می شود.( البته اگر کسی جواب از این آقایان بخواهد)

  درست گفتم ؟!!!
  خیلی مخلصم.
  ——————————
  وحید عزیز سلام

  کاملا درست گفتی. همه این کامنت تو یک طرف و آن «البته اگر کسی جواب از این آقایان بخواهد» هم یک طرف. بهانه هم که الی ماشاءالله داریم. البته ظاهرا این قضیه کمی فرهنگی هم هست. مثلا من یا دوستانم هیچ وقت نتوانستیم از پدرمان «توضیح» بخواهیم. «خفه شو بنشین سرجایت تا نزده ام توی پوزت» تنها جمله ای بود که در جواب سوالات مان از پدر گرانمایه می گرفتیم. مادرمان هم هیچ وقت یک دلیل درست و حسابی نیاورد که چرا با چنین مردی ازدواج کرده. خاله مان هم هیچ وقت نگفت که چرا دخترخاله مان را کتک می زند. عموی مان هم هیچ وقت نگفت که چرا با مشت آهنین خانواده اش را کنترل می کند. محمد آقا بقال محله مان هم هیچ وقت نگفت که چرا سوسیس کالباسش اینقدر از دیگر بقالی های محله گران تر هستند. حسین آقا لوله کش هم هیچ وقت نگفت که چرا لوله تازه تعمیر خانه ما باید نشت کند به پی پاچین خانه.

  خلاصه هیچ کس خودش را موظف به پاسخ گوئی نمی داند در جامعه ما. حالا چرا من و تو یقه این بنده خدا سیاستمداران را گرفته ایم برای پاسخ گوئی نمی دانم.

  با تشکر
  محمد

 4. ورتیگونه Says:

  سلام محمد جان، کامنت من نمونه‌ای از کامنت‌های دیفالت اصلاح‌طلبان و حامیان شرکت در انتخابات بود که قرار است پلید‌ترین، پوپولیست‌ترین، بدقیافه‌ترین، وقیح‌ترین، نفهم‌ترین و … دیکتاتور تمام دوران، به وسیله‌ی دزد‌ترین، رانت‌خورترین، متقلب‌ترین و … مسئول برگزاری انتخابات، برایشان کسی را که بدتر نیست و بد است را از صندوق دربیاورد.
  —————————
  ورتیگونه عزیز سلام

  متشکرم از توضیحت. همه چیز را متوجه شدم. امان از این کج فهمی من.

  با تشکر فراوان
  محمد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: